Painkiler - top
PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Kwiecień 19, 2024, 07:54:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Strony: [1]
Drukuj


Autor Wątek: Wirus - Problem z explorer.exe  (Przeczytany 4342 razy)
Shadow
Pan Ciemności
Książe piekieł
Mniejszy demon
*******

Offline Offline

Wiadomości: 278




Global Moderator


Zobacz profil
Ť : Czerwiec 29, 2012, 11:54:37 ť

Złapałem na Sadolu wirusa. (Bez linków ^^)
Mniej więcej tutaj macie podany opis o co chodzi http://www.cert.pl/news/5483
Problem polega na tym, że na początku wyskakiwało mi okno (Nie mogę tego wyłączyć, NIE DZIAŁA EXPLORER.EXE), że komp został zablokowany, że mam zapłacić 100 Euro za odblokowanie itd. - Jak to w wirusach. Na tym ekranie było logo antywirusa McAfee KTÓREGO NIGDY NIE UŻYWAŁEM, ale na necie jest pełno zażaleń tego typu - Bo to ponoć ,,antywirus" McAfee stwarza cały problem.
Avast zablokował już stronę z której całe to gówno pochodzi, ale kiedy włączam komputer normalnie (Teraz jestem na awaryjnym) to nie ma już co prawda okna z tym komunikatem że mam zaplacić itd. ale pojawia się jedno wielkie okno (Explorer.exe nie działa, nie mogę wejść do paska Start, nie widać żadnych ikon na pulpicie). A w tym oknie pisze, że Nie można wyświetlić strony (Po prostu tak się dzieje, jakbym chcial wejść na neta, nie mając neta) i w ogóle nic nie mogę z tym zrobić. W najgorszym wypadku dam kumplowi informatykowi, to po prostu walnie formata, ale wolałbym tego uniknąć...
Ť Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 03:18:08 wysłane przez Shadow ť Zapisane

 
Paindemonium
Władca Bólu
Król piekieł
Większy demon
********

Offline Offline

Wiadomości: 859


Painkiller

Time For Pain


Zobacz profil WWW
Ť Odpowiedz #1 : Czerwiec 29, 2012, 12:58:42 ť

Nie podawaj linków z wirusami do cholery. I niestety najlepiej cofnąć system albo format.
Zapisane

 
Shadow
Pan Ciemności
Książe piekieł
Mniejszy demon
*******

Offline Offline

Wiadomości: 278




Global Moderator


Zobacz profil
Ť Odpowiedz #2 : Czerwiec 29, 2012, 03:17:09 ť

Nie podałem linka z wirusem, tylko nazwę strony (Wg. mnie i miliona ludzi w Polsce - Zaufanej) na której znajdował się tylko odnośnik do wirusa (Nawet go nie zauważyłem).




Problem rozwiązany bez formata - Próbowałem wszystkiego - Skany, ściągnąłem 4 antywirusy, komendy, procesy, manualne odpalanie Explorer'a i masę innych rzeczy, a co pomogło? Najzwyklejsze w świecie wpisanie komendy /rstrui w wierszu poleceń odpalonym w systemie awaryjnym


Zamykam
Zapisane

 
Strony: [1]
Drukuj


Skocz do:  

Red Darkness Theme by husmen73 & Masterhan Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS