Painkiler - top
PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Menu główne    
Painkiller
Pliki
Konsola
Galeria
Filmy
Reklama
Painkiller
PK W jednym z wywiadów Adrian Chmielarz (People Can Fly) powiedział o tytule gry:

To zabawna historia. Bo dopiero już po wymyśleniu tytułu dowiedziałem się od ludzi z firmy, że istnieje kawałek Judasów o mścicielu kładącym tuzinami potwory z piekła rodem - a więc wypisz wymaluj Painkiller. Nie da się ukryć, że byłoby niezgorszym pomysłem wylicencjonować ten utwór do gry. Zwłaszcza, że mimo upływu lat ciągle mocno daje radę.
A sam tytuł powstał w wyniku długotrwałej sesji męczenia szarych komórek, po prostu. Zabawne jest połączenie słów "pain" (ból) i "killer" (zabójca) w jednym słowie ("środek przeciwbólowy").
Alastor
Alastor - gr. alástor (daimon) duch zemsty (łac. genius ultor) w mitologii greckiej Alastor to duch pomsty za zbrodnie, który ścigał tego, kto dokonał zbrodni i w konsekwencji wymierzał zasłużoną karę.

Definicja na podstawie pl.wikipedia.org.

Alastor
Sammael
Samael Sammael to jeden z najważniejszych bohaterów Painkillera, jego postać pojawia się w Painkillerze, a także w Overdose.

Wizerunek Sammaela niewątpliwie jest inspirowany obrazem Gerarda Broma; nie tylko twarz, także styl ubioru, a nawet ta sama ilość kolczyków i w tym samym uchu o tym świadczą.

Fotografia obok przedstawia owy obraz Gerarda Broma. Kliknij obrazek by powiększyć. Obrazek pochodzi z lunaeterna.net.Rejestracje samochodów w dokach
Przemierzając doki w pierwszej części Painkillera można zauważyć rejestrację na ciężarowce: GG 91939. Czyżby czyjiś numer Gadu-Gadu...
Painkiller a Max Payne
Grając w Battle Out Of Hell można zauważyć intrygujący napis na lewej piersi pielęgniarki na poziomie Laboratorium. Otóż owy napis to MONA SUCKS. W obu częściach gry Max Payne pojawia się postać nazwana Mona Sax. Czyżby twórcy Painkillera za dużo grali w serię Max Payne?

Zaprezentowana na poniższym obrazku pani wyposażona też jest w ciekawy strzykawko-pistolet służący zapewne nie do leczenia a do zarażania wirusem HIV.

Mona Sucks
Ludzie mogą smażyć
Na zielonych kontenerach w Bazie wojskowej można zauważyć ciekawy napis PEOPLE CAN FRY, który z pozoru może się wydawać mówić PEOPLE CAN FLY. Nad owym tekstem znajduje się flaga Polski. Zaś obok są podane numery telefonów wraz kierunkowymi takich regionów jak Żuławy Wiślane oraz Wielkopolska.

Z kolei na kontenerach czerwonych jest wymalowany napis UNIVERSAL EXPORTS, czyli firma za pracownika której wielokrotnie podawał się James Bond.

People Can FryUniversal Exports
Zielona budka
W Battle Out Of Hell na poziomie Smutne miasteczko znajduje się budka z lodami, na której wydaje się, że jest napisane Zielona budka, gdy się przyjrzymy okazuje się, że jest tam napisane Zmielono Burka i dodane choć wściekły był ale infi...

Zmielono Burka
Joker wus here
Kilroy was here - jedna z najbardziej znanych na świecie inskrypcji, wykonywanych w formie graffiti. Na ścianach klatki schodowej Opery możemy zauważyć napis Joker wus here, który możemy traktować jako nawiązanie do Kilroya, ponieważ poza owym napisem możemy zauważyć podobną do niego twarz, która jednak się nie skrywa za murem.

W celu przybliżenia sobie postaci Kilroya polecam zapoznać się z hasłem Kilroy was here na stronach Wikipedii.

Joker wus here Joker wus here
Nieużyte karty Tarota
W grze Painkiller można znaleźć 3 nieużyte w grze karty Czarnego Tarota:
  • Golem - powolny, lecz silny;
  • Fighter - szybki, ale słaby;
  • Warrior - średni w obu kwestiach.
Kliknij obrazki by powiększyć.

Karta FighterKarta GolemKarta Warrior
Katakumby św. Kaliksta
Część poziomu Katakumby jest wzorowana na Kompleksie św. Kaliksta, czyli na starożytnych rzymskich katakumbach, miejscu spotkań i pochówków chrześcijan. Więcej ciekawych informacji na ten temat można znaleźć na stronach wikipedia.org.

Katakumby św. KalikstaKatakumby św. Kaliksta
Wiedeńska Opera
Bardzo możliwe, że wnętrze poziomu Budynek Opery jest wzorowane na podstawie wnętrza gmachu Wiedeńskiej Opery Państwowej, co zdają się potwierdzać poniższe ilustracje.

Opera - WiedeńOpera - Wiedeń
The Danvers State Hospital Kirkbride Building
The Danvers State Hospital - szpital psychiatryczny, w murach którego na początku jego istnienia w złych warunkach okrutnie traktowano pacjentów. Chcesz poznać jego historię odwiedź hubpages.com (strona w języku angielskim).

Denver State AsylumDenver State Asylum
Zamek w Będzinie
Poniższe grafiki pozwalają niewątpliwie stwierdzić, że zamek w Painkillerze był wzorowany na pięknej budowli z Będzina.

Kliknij zdjęcia by powiększyć. Zdjęcia pochodzą ze strony zamkipolskie.com.

Zamek w BędzinieZamek w Będzinie
Zamek w grzeZamek w grze
Miasto na wodzie a Wenecja
Jeden z mostów w Mieście na wodzie jest łudząco podobny do The Rialto Bridge w Wenecji. Zdjęcie pochodzi ze strony planetware.com.

People Can FryMost w Wenecji
Wenecka budowla
Kolejny przykład, istniejącej w rzeczywistości, weneckiej budowli z Miasta na wodzie, która łączy dwa budynki nad kanałem wodnym.

WenecjaWenecja
Bazylika św. Marka w Painkillerze
W Painkillerze znajduje się jeszcze jedna bardzo ciekawa rzecz inspirowana budowlami weneckimi, mianowicie jet to Bazylika św. Marka. Niestety, po dokładnym przyjrzeniu się, mozna stwierdzić malowidła na łukach odbiegają odoryginału, ale sam projekt budynku w grze jest wręcz identyczny z tym rzeczywistym znajdującym się w Wenecji. Więcej informacji o Bazylice św. Marka możemy znaleźć na stronach wikipedia.org.

People Can FryUniversal Exports
Pałac Dożów w grze
W grze znalazł się też Pałacu Dożów - gotycka siedziba władców i rządu Wenecji, co potwierdza poniższa fotografia wykonana od strony Zatoki Weneckiej.

Pałac DożówPałac Dożów
Painkiller a Piła
Jeszcze przed premierą Painkiller: Hell & Damnation zostały opublikowane screeny przedstawiające np. oświerzone wyglądy potworów, wśród których znalazł się stary przyjaciel z "Wariatkowa". Zdjęcie o tyle ciekawe iż na twarzy tego pana zamiast knebla, znalazła się stalowa maszyna przypominająca do złudzenia jedną z płuapek Pana Układanki z znanego wszystkim filmu Piła.

PiłaPałac Dożów
Życie na peronie
Jednym z ciekawszych easter eggów w Painkiller: Hell & Damnation jest krótki filmik przedstawiający kilku znanych nam potworów podczas codziennych zajęć na poziomie Stacja kolejowa. Animacje można obejżeć gdy postanowimy wejść na główny peron pierwszym z prawej wejściem, tam gdzie nie ma chekpointa.

Daniel Garner z głosem Dukea Nukema
Painkiller: Hell & Damnation zaskoczył nas także dość ciekawym, nowym głosem głównego bohatera w wersji angielskiej. Otóż Danielowi Garnerowi głosu użyczył sam Jon St. John, dla wielu graczy chyba jeden z najbardziej znanych głosów w świecie gier. Ten oto Pan od lat użycza swojego głosu jednej z ikonicznych postaci gier. Nic bardziej mylnego! Daniel Garner zagaduje do nas właśnie głosem Dukea Nukema. "Hail to the king, baby!"

Duke NukemPałac Dożów
Kraksa bryki Med-Arta
Lata temu na maila dostałem zlepek zdjęć wrzuconych w formie filmu na YouTube gdzie pewien osobnik postanowił pomalować starą ładę w motyw Painkillera, z widoczną podobizną Daniela Garnera. Był o tym nawet króciutki news, niestety ów materiał został skasowany z niewiadomych przyczyn przez autora. Od dłuższego czasu wiemy, że owa bryka należała do Lexara, który miał swoje pięć minut przy produkcji Painkiller: Recurring Evil i niesławnym Painkiller: Resurrection. Niedługo po tym wśród wąskiego grona zapaleńców zaczął krążyć ciekawy materiał dotyczący rosyjskiego google street, który w Wołgogradzie (dawniej Stalingrad) uchwycił coś absurdalnie niemożliwego. Trzeba przyznać, że furgon z kamerą przejechał przez skrzyżowanie w idealnym momencie by uchwycić moment jak słynna Painkillerowska łada została skasowana w incydencie drogowym. Uchwycona chwila przedstawia chwilę po kraksie, gdy kierowcy obu samochodów biorących udział w wypadku, dzwonią zapewne do swoich ubezpieczycieli (Lexar to podobno pan w czarnym podkoszulku). Całe uwiecznione zajście można dowolnie obejrzeć tutaj.

Med-Art
Lustra 2 - Scena wypadku jakoœ znajoma
Lustra 2
Lustra 2 to psychologiczny horror, który skupia się na dziwnych wydarzeniach związanych z postaciami z lustra. W lustrach jest zamknięta tragicznie zmarła kobieta, która szuka zemsty. Zmusza pracowników galerii by odnaleźli sprawcę. Jeżeli tego nie robią, giną w okrutny sposób, oglądając własną śmierć w lustrze. Reżyser drugiej części filmu miał jednak w pewnym momencie małe natchnienie, najwidoczniej związane z Painkillerem. Jedna ze scen nawiązuje wręcz łudząco do tej znanej z intra pierwszego Painkillera. Mowa tu o scenie w samochodzie i wypadku Daniela ze swoją ukochaną. Reżyser filmu nieco ten wątek rozwinął. Dobrze jest to widoczne w szczegółachm takich jak stylistyce, układzie kamery, krwi ściekającej po dłoni czy niektórym słową. Można stwierdzić że nie jest to zwykły przypadek. Ową scenę możęcie zobaczyć pod TYM linkiem i porównać z intrem Painkillera.
Logowanie
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

 


Ministatystyki
Na stronach serwisu przebywa 6 Gości, 0 Użytkowników


Zarejestrowanych użytkowników: 7352
Wiadomości: 201
Postów na forum: 4978
Tematów na forum: 775
Reklama
Painkiller.blo.pl
PKEURO
BFMEWORLD

Gta 4
MMORPG
Gry PC do pobrania, PC Gamer.pl Dead Space, Dead Space 2, Dead Space Extraction, Downfall...wszystko o serii Dead Space Dead Space, Dead Space 2, Dead Space Extraction, Downfall...wszystko o serii Dead Space CPG Electronic Sports League Painkiller Klan
Painlinki
PAINKILLERGAME.COM
PAINKILLERRESURRECTION.COM
PAINKILLER REDEMPTION
PKEURO.NET
EMPEKA.PKZONE.ORG
PAINKILLEROVERDOSE.COM
DARKSCORNER.DE
F-FACTORY.REPUBLIKA.PL
HALL-OF-PAIN.DE
PAINPARADISE.OVH.ORG
KOMODO-MAPS.UGU.PL
PKAREA.FREE.FR
PAINKILLER.UW.HU
TEA51.CBA.PL
CLAN-IN-PK.UGU.PL
BRUTEFORCE.XORG.PL
PKZONE.ORG
SYS.PKZONE.ORG
PAINKILLER.MALEDICTED.NET
PAINKILLER.LAND.RU
ARTAS.PKZONE.ORG
Linki
Melioracja Paliki melioracyjne Spolszczenia książki, cytaty
Copyright © 2007-2011 by painkiller.ugu.pl & barman2005.daportfolio.com All rights reserved!
stat4u