Painkiler - top
PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Menu główne    
Painkiller
Pliki
Konsola
Galeria
Filmy
Reklama
Polskie wydania Painkillera
Wszystkie znane samodzielne i na łamach różnych czasopism lub serii wydania Painkillera w Polsce.

Painkiller
PainkillerPainkiller to gra akcji/FPS stworzona przez rodzimy zespół People Can Fly, wzorująca się na klasycznych shooterach, jak Quake czy Unreal Tournament. Bohaterem jest mężczyzna zajmujący się zabijaniem nieumarłych istot, zamieszkujących mroczne lochy, opuszczone zamczyska itp. Niegdyś był on normalnym człowiekiem, Danielem, Garnerem, który żył, kochał, pracował, śmiał się, smucił i w końcu umarł. Ale w odróżnieniu od innych, po śmierci nie trafił do nieba czy piekła. Został wybrany na wojownika, którego zadaniem jest powstrzymanie hord piekielnych Lucyfera. Od tej pory jego nieżycie stało się jednoosobową wojną z potępieńcami. Tylko niszcząc zło może w końcu odkupić swe grzechy i trafić do raju. Do przejścia mamy kilkanaście poziomów (składających się na pięć rozdziałów), połączonych wątkiem fabularnym, przy czym owa fabuła jest zdecydowanie liniowa. Do naszej dyspozycji oddano szereg wielofunkcyjnych broni z niespotykanymi dotąd możliwościami (m.in.: ShotGun, StakeGun, ChainGun / Rocket Launcher, czy Shuriken-do Gun), unikalne powerupy i ekwipunek. Bez tych rzeczy eksterminacja takich upiornych kreatur jak Saphathoraél, Zombie Knight, Psychonun czy Skull byłaby niemożliwa. Painkiller to pierwsza polska gra, w której wykorzystano najnowsze rozwiązania programu Havok 2, łącznie ze wsparciem dla najnowszych kart 3D i dźwiękowych.

Data premiery: 9 kwietnia 2004.
Painkiller: Battle Out of Hell
Painkiller: Battle Out of HellPainkiller: Battle Out of Hell to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najlepszych gier akcji/FPS 2004 roku. W stworzonym przez rodzimy zespół People Can Fly shooterze gracz wcielał się w postać Daniela Garnera, który po śmierci wyruszył na krucjatę przeciwko samemu Lucyferowi. Akcja dodatku zaczyna się w tym samym miejscu, w którym skończył się właściwy Painkiller. Co ciekawe, autorzy uwzględnili w tym przypadku również ukryte zakończenie podstawowej wersji gry. Garner pokonuje Lucyfera, ale na jego miejsce błyskawicznie wskakuje Alastor. Główny bohater musi powstrzymać demona, a przy okazji wydostać się z piekła, tak aby móc wreszcie dotrzeć do nieba gdzie czeka na niego jego żona.

Opisywany add-on zawiera dziesięć bardzo rozbudowanych poziomów składających się na kampanię singleplayer. Przewidywany czas potrzebny do ukończenia rozszerzenia na domyślnym poziomie trudności to około dwudziestu godzin. Podobnie jak w podstawowym Painkillerze, każdy z poziomów posiada swój unikatowy wystrój. Gracz w trakcie zabawy odwiedza między innymi demoniczną wizję Stalingradu, słynnego pola bitwy z okresu drugiej Wojny światowej. Autorzy zachowali znany z pierwszej części gry system odblokowywania kolejnych segmentów planszy dopiero w momencie pokonania wszystkich okolicznych przeciwników. Warto również dodać, iż dodatek jest nieznacznie trudniejszy od podstawowej wersji. Przeciwnicy są silniejsi a na dodatek obdarzono ich bardziej zaawansowanymi modułami sztucznej inteligencji. Odbija się to przede wszystkim na ich zachowaniu, przykładowo, nawet najsłabsi wrogowie potrafią odrzucać posyłane w ich stronę granaty. Autorzy dodatku nie zapominają również o miłośnikach sieciowych potyczek. Przygotowano dwa zupełnie nowe tryby, między innymi dobrze znany Capture The Flag. Co ciekawe, tryb ten pojawia się w dwóch różnych wersjach - klasycznej i zmodyfikowanej na potrzeby opisywanej gry. Pojedynki mogą być toczone na mapach znanych z podstawowej wersji lub zupełnie nowych. Do gry dołączony jest edytor plansz, dzięki któremu można zaprojektować własne plansze, a ponadto przygotowano zestaw narzędzi umożliwiający tworzenie profesjonalnych dodatków do gry.

Bestiariusz poszerzony został między innymi o różne odmiany zombiaków (żołnierze, snajperzy itp.) czy też obładowanych materiałami wybuchowymi mężczyzn trzymających w ręku detonator. Gracz stacza również wyjątkowo ciężkie pojedynki z czołgami, a także ogromnymi bossami. Autorzy przygotowali dwie zupełnie nowe modele broni, między innymi kombinację tradycyjnego karabinu maszynowego (SMG) z miotaczem ognia. Oprawa wizualna gry doczekała się nielicznych usprawnień, główny atut dodatku to ogromne zróżnicowanie odwiedzanych przez głównego bohatera miejsc.

Data premiery: 29 listopada 2004.
Painkiller: Black Edition
Painkiller: Black EditionPainkiller: Black Edition to kolekcjonerskie wydanie gry Painkiller wzbogacone o dodatek Battle Out Of Hell oraz o mnóstwo niepublikowanych dotąd bonusów, jak: nową mapę do trybu deathmatch, poprawione efekty graficzne dla kart najnowszych generacji, lepszej jakości filmowe przerywniki, film "The making of Painkiller" czy teledysk Painkiller.

W dużym skrócie to wygląda tak: 7 piekielnie skutecznych i różnorodnych broni o dwóch trybach prowadzenia ognia, 7 diabelnie potężnych i wielkich bossów z Lucyferem na czele, 34 poziomy do przejścia.

Data premiery: 28 sierpnia 2005.


Painkiller (Play 10/2005)
Painkiller (Play 10/2005)Painkiller wydany na łamach czasopisma Play wraz z trzema innymi pełnymi wersjami gier. Grę wówczas wydano na płycie DVD.

Data premiery: paŸdziernik 2005.Painkiller (Play 12/2005)
Painkiller: Battle out of Hell (Play 12/2005)Painkiller: Battle out of Hell wydany na łamach czasopisma Play wraz z trzema innymi pełnymi wersjami gier. Grę wówczas wydano na płycie na 3 płytach CD (wraz z pozostałą zawartością magazynu).

Data premiery: grudzień 2005.Painkiller: Black Edition (Extra Klasyka)
Painkiller: Black Edition (Extra Klasyka)Painkiller: Black Edytion wydany na łamach popularnej serii Extra Klasyka. Wydanie to zawiera wszystkie znane nam z tej serii dodatki znajdujące się w pudełku.

Data premiery: 2005?.


Painkiller: Hell Wars
Painkiller: Hell WarsPainkiller, debiut deweloperski polskiego teamu People Can Fly, zyskał duży rozgłos wśród miłośników strzelanin FPP. Gra zdobyła uznanie nie tylko w Europie, ale także za oceanem, gdzie wiele renomowanych serwisów wystawiło jej bardzo wysokie noty. Po okresie katowania tytułu przez brać PC-tową przyszedł czas na użytkowników konsol, a konkretnie Xboxa.

Jak w każdej strzelaninie FPS, tak również w Painkillerze zaimplementowano tryb multiplayer. W kilku standardowych trybach można toczyć boje w czterech na jednym telewizorze (podzielony ekran) lub nawet do 16-tu w sieci (usługa Xbox Live).

Data premiery: 25 lipca 2006.Painkiller: Black Edition (Kultowe Gry Komputerowe - Gazeta Wyborcza)
Painkiller: Black Edition (Kultowe Gry Komputerowe - Gazeta Wyborcza)Painkiller: Black Edytion wydany na łamach Gazety Wyborczej w serii zatytułowanej Kultowe Gry Komputerowe. Wydany został wówczas na płycie DVD z trzema innymi grami.

Data premiery: 14 października 2008.
Painkiller: Overdose
Painkiller: OverdoseWydany już przez czeskie studio Midnware samodzielny dodatek do Painkillera, który na początku miał być ambitną modyfikacją do najsłynniejszej polskiej strzelanki. Praca Czechów została zauważona przez Dream Catcher, dzięki czemu gra stała się rozszerzeniem do Painkillera.

W grze został nieco zmodyfikowany silnik graficzny, przez co wymagania sprzętowe nieco podskoczyły, oraz nieco zmieniła się nam fabuła, która ma jednak spore powiązania z historią osadzoną w poprzednich częściach gry. Nie gramy już Danielem Garnierem, lecz Belialem, pół aniołem, pół demonem, który nieświadomie został uwolniony przez naszego pierwszego bohatera, gdy zabija on Lucyfera, którego energia życiowa trzymała zamki klatki Belaiala zamknięte. Naszym zadaniem jest zemsta, której musimy dokonać na Cerberze, który okaleczył skrzydła naszego bohatera oraz na Sammaelu, znanym nam z pierwszej części Painkillera.

Dostajemy do ręki 16 nowych poziomów do gry jednoosobowej wraz z 40 nowymi potworami i 3 wielkimi bossami do zabijania. Do ich exterminacji zostały oddany nam całkiem nowy arsenał składający się z 7 broni takich jak Ektoplazmer czy też Działko. Został też doszlifowany tryb gry wieloosobowej, gdzie dostaliśmy nowe mapy.

Gra miała swoja premierę w Stanach Zjednoczonych 24 października 2007 roku, a po dość sporej ciszy, trafiła do Polski za sprawą CD-Project, dzięki czemu gra jest dostępna w serii Top Seller.

Data premiery: 21 lutego 2008.
Painkiller: Black Edition (Extra Klasyka: XK Hit)
Painkiller: Black Edition (Extra Klasyka: XK Hit)Painkiller: Black Edytion wydany na łamach popularnej serii Extra Klasyka: XK Hit. Wydanie to zawiera wszystkie znane nam z tej serii dodatki znajdujące się w pudełku.

Data premiery: 14 paŸdziernika 2008.


Painkiller: Overdose (Extra Klasyka: XK Hit)
Painkiller: Overdose (Extra Klasyka: XK Hit)Painkiller: Overdose wydany na łamach popularnej serii Extra Klasyka: XK Hit. Wydanie to zawiera wszystkie znane nam z tej serii dodatki znajdujące się w pudełku.

Data premiery: 14 paŸdziernika 2008.


Painkiller: Black Edition/Overdose (Extra Gra)
Painkiller: Black Edition/Overdose (Extra Gra)Painkiller: Black Edition oraz Painkiller: Overdose wydane razem na łamach serii Extra Gra.

Data premiery: listopad 2008.


Painkiller: Resurrection
Painkiller: Resurrection Kolejny dodatek, tym razem wydane przez austriackie studio Homegrown, miał być tak samo jak poprzednia odsłona gry, darmowym modem do gry. Ostatecznie gra została płatnym dodatkiem, wprowadzającym szereg miodnych nowości.

Pierwszy raz w całej serii gry, dostajemy możliwość gry kooperacji z kolegami, ulepszono efekty graficzne takie jak drganie powietrza, dynamiczne światło. Fabuła gry znowu inna, bo tym razem wcielamy się w skórę Billa "Wild" Shermana, pracującego za życia dla CSI. Ginie on w nieudanym zamachu na bandę niebezpiecznych gangsterów, zabierając ze sobą autobus niewinnych istnień. Jego celem jest teraz walczyć o przebaczenie a do dyspozycji oddano nam w użytek 5 starych dobrych broni z pierwszej części gry, plus nowe. Plansze oddane do użytku eksterminacyjnego są przeogromne i niekiedy wymagają głębszego zaangażowania w przejście ich wszystkich. Poprawiono także tryb multiplayer oraz doszlifowano jego tryby i opcje.

Gra miała swoją premierę światową 27 października 2009 roku, i jako pierwszy tytuł z pod znaku Painkillera, gra została udostępniona przez Steam, co usprawni system ulepszeń oraz pobierania łatek do gry.

Wydawcą europejskim został Jowood, natomiast w Polsce gra zostanie wydana przez CD-Project. Polska wersja językowa także nie została pozbawiona nowości, gdyż, jako pierwsza gra z serii będzie w pełni spolszczona wraz z dubbingiem.

Data premiery: 20 listopad 2009.
Painkiller: Resurrection (TopSeller)
Painkiller: Resurrection (TopSeller)Painkiller: Resurrection wydany na łamach popularnej popularnej serii Topseller. Wydanie to zawiera wszystkie znane nam z tej serii dodatki znajdujące się w pudełku.

Data premiery: 2010?.

Painkiller (Komputer Œwiat Gry: Extra Plus 3/2011)
Painkiller(Komputer Œwiat Gry: Extra Plus 3/2011)Painkiller wydany na łamach czasopisma Komputer Świat Gry; Extra Plus jako jedna z dwóch pełnych wersjami gier. Grę wówczas wydano na płycie DVD.

Data premiery: marzec 2011.Painkiller: Resurrection (Play 8/2011)
Painkiller: Resurrection (Play 8/2011)Painkiller: Resurrection wydany na łamach czasopisma Play wraz z trzema innymi pełnymi wersjami gier. Grę wówczas wydano na płycie DVD.

Data premiery: sierpień 2011.Painkiller: Pandemonium
Painkiller: Pandemonium Tym razem wszyscy mordercy bólu razem w jednym pudle. Jest to wydanie, które zawiera w sobię wszystkie cztery odsłony gry Painkiller, Battle Out of Hell, Overdose oraz Resurrection.

Edycja ta sprawia iż nowy gracz ma możliwość z zapoznaniem się ze wszystkimi dotychczasowymi odsłonami gry zawartymi w bardzo ładnie przygotowanym wydaniu, w ekskluzywnym pudełku. Trzy płyty DVD po brzegi wypełnione godzinami świetnej rozgrywki w trybie single jak i multiplayer. W formie małego upominku dla graczy, gra zawiera dodatkowe mapy do trybu multiplayer oraz naklejki dla prawdziwych fanów serii. Problemy może w tej edycji sprawiać Painkiller: Resurrection jako że system aktualizacji został zawieszony, co sprawia problemy z patchowaniem gry. Na szczęścię wszelkie informacje dotyczące problemów z tą gra można znależć w pomocy technicznej, której adres został podany na pudełku. Dla niektórych może to stanowić wadę a dla innych zalete iż Painkiller: Pandemonium nie zostało w Polsce zlokalizowana, także mamy do czynienia z anglojezycznymi wersjami gier. Przyczyną takiego zabiegu są rzecz jasna działania JoWooD, posiadającego prawa do tej marki. Edycja ta jest gratką nie tyle dla graczy którzy chcieli by pograć we wsszystkie odsłony tej gry ale i dla prawdziwych fanów tej serii. Warto wspomnieć iz zawarta w dej edycji Black Edition ma naprawione mapy do trybu multiplayer, które nie pozwalały graczą połączyć się z serwerem na trybie multiplayer, ze względu na ich niezgodność. W naszym kraju edycja miała swoją premierę 28 śierpnia 2010 roku.

Wydawcą polskim został Fonogame, dość nowy ale świetnie się zapowiadający wydawca.

Data premiery: 28 śierpnia 2010.
Painkiller: Collection
Painkiller: CollectionPainkiller: Collection wydany w celu zebrania wszystkich dotychczasowych gier z serii. Wydanie to zawiera wszystkie gry wydane do 2011 roku.

Data premiery: 2011.

Painkiller: Overdose (Komputer Œwiat Gry 2/2012)
Painkiller: Overdose (Komputer Œwiat Gry 2/2012)Painkiller:Overdose wydany na łamach czasopisma Kamputer Świat Gry wraz z dwoma innymi pełnymi wersjami gier. Grę wówczas wydano na płycie DVD.

Data premiery: luty 2012.
Painkiller: Hell & Damnation
Painkiller: Hell & Damnation Najnowszy Painkiller został wydany w jednym z numerów miesięcznika poświęconego grom Cd-Action, dzięki czemu w dniu premiery w Polsce osiągnął on najniższą w historii serii cenę produktu 15.99 zł.

CD-Action o numerze 13/2012 (211), prócz Painkiller: Hell & Damnation na dwóch obszernych płytach DVD można znaleźć także pełną wersję Wargame: Zimna Wojna, który wyszedł na rynek na początku tego samego roku oraz Jolly Rover, grę przygodową 2D. Na płytach znajduje się także bonus w formie pełnej wersji fanowskiego remakea Half-Life opartym na silniku Source. Mowa tu o Black Mesa. Prócz obszernego magazynu z wieloma artykułami, zapowiedziami i recenzjami znajdują się dwie obszerne płyty DVD z owymi pełnymi wersjami gier. Płyty jak to od jakiegoś czasu ma miejsce osadzone są w tekturowym euti, przypominającym te z wydań pierwszego Painkillera w Dobrej Grze. Najnowsza odsłona gry jest zintegrowana z platformą Steam, co sprawia, że na płytach został nadrukowany kod jednorazowy do aktywacji gry na swoim osobistym koncie. Gra także ma własną listę znanych na tej platformie osiągnięć, które gracz może podczas rozgrywki odblokowywać. Painkiller: Hell & Damnation to jednocześnie kontynuacja znanej nam historii Daniela Garnera, który tym razem musi zebrać 7000 dusz dla Ponurego Żniwiarza.

Gra zarazem też jest remakem Czarnej Edycji w nieco zmienionej strukturze układu map oraz opartym na wydajniejszym silniku Unreal Engine 3. Do dyspozycji otrzymujemy nową broń Łowca Dusz, pierwszy raz w serii w pełni działającego, Co-opa, 14 odświeżonych poziomów znanych nam z pierwowzoru oraz podszlifowanym tryb sieciowy. Fabuła gry zdaje się być kontynuacją wydarzeń mających miejsce po Battle Out of Hell i historii opowiedzianych w dwóch fanowskich wydaniach Redemption i Recurring Evil. Historia od pewnego momentu jest opowiadana na nowo, z nieco zmienionym układem sytuacji i wydarzeń aczkolwiek pozostawiając miejsce dla historii opowiedzianych w Overdose oraz Resurrection.

W naszym kraju edycja miała swoją premierę 20 listopada 2012 roku. Wydawcą polskim zostało CD-Action.

Data premiery: 20 listopada 2012.
Painkiller: Hell & Damnation (Gamebook)
Painkiller: Hell & Damnation (Gamebook)Painkiller: Hell & Damnation wydany w niezwykle ciekawy sposób na łamach serii „Gamebook”. Tak zwany gamebook zawiera płytę DVD z grą oraz krążek z bonusami. Poza tym zamiast pudełka, mamy coś w rodzaju książki w twardym obiciu. Znajdują się tam liczne opisy dotyczące gry, historię rozwoju serii oraz podaje co ciekawsze źródła internetowe na temat gry (również naszą stronę). Niestety, nie obyło się bez wpadek i dziwnych błędów. Są tu czasem przekręcone tytuły gry, albo chamsko wykorzystana grafika jednej z broni, którą pozyskano z naszej strony :).

Data premiery: 2012?.

Painkiller: Hell & Damnation (XBox 360)
Painkiller: Hell & Damnation (XBox 360)Painkiller: Hell & Damnationwydany na konsole XBox 360.

Data premiery: 28 czerwca 2013.


Painkiller: Hell & Damnation (PS3)
Painkiller: Hell & Damnation (PS3)Painkiller: Hell & Damnationwydany na konsole Play Station 3.

Data premiery: 28 czerwca 2013.Painkiller: Collection
Painkiller: CollectionPainkiller: Collection to komplet wszystkich dotychczasowych części z serii Painkiller, w tym również wydanych wyłącznie w wersji elektronicznej Painkiller: Redemption oraz Painkiller: Recurring Evil. Obie te gry na nośniku były wydane zaledwie w kilku krajach jak np. w Rosji. Dzięki serii Extra Klasyka było nam dane pochwycić wszystkie części Painkillera w nasze ręce (wraz z DLC do Painkillera: HD) w jednym, kompletnym wydaniu.

Data premiery: 22 kwietnia 2016.
Logowanie
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

 


Ministatystyki
Na stronach serwisu przebywa 23 Gości, 0 Użytkowników


Zarejestrowanych użytkowników: 7352
Wiadomości: 201
Postów na forum: 4978
Tematów na forum: 775
Reklama
Painkiller.blo.pl
PKEURO
BFMEWORLD

Gta 4
MMORPG
Gry PC do pobrania, PC Gamer.pl Dead Space, Dead Space 2, Dead Space Extraction, Downfall...wszystko o serii Dead Space Dead Space, Dead Space 2, Dead Space Extraction, Downfall...wszystko o serii Dead Space CPG Electronic Sports League Painkiller Klan
Painlinki
PAINKILLERGAME.COM
PAINKILLERRESURRECTION.COM
PAINKILLER REDEMPTION
PKEURO.NET
EMPEKA.PKZONE.ORG
PAINKILLEROVERDOSE.COM
DARKSCORNER.DE
F-FACTORY.REPUBLIKA.PL
HALL-OF-PAIN.DE
PAINPARADISE.OVH.ORG
KOMODO-MAPS.UGU.PL
PKAREA.FREE.FR
PAINKILLER.UW.HU
TEA51.CBA.PL
CLAN-IN-PK.UGU.PL
BRUTEFORCE.XORG.PL
PKZONE.ORG
SYS.PKZONE.ORG
PAINKILLER.MALEDICTED.NET
PAINKILLER.LAND.RU
ARTAS.PKZONE.ORG
Linki
Melioracja Paliki melioracyjne Spolszczenia książki, cytaty
Copyright © 2007-2011 by painkiller.ugu.pl & barman2005.daportfolio.com All rights reserved!
stat4u